Vyhledat dle data

Duben 2019
PO ÚT ST ČT SO NE
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
← zpět

Svět kostiček - výstava lego v břeclavském muzeu

od 26.3. do 14.5.2019 se v prostorách muzea pod vodárnou (sídl. Dukelských hrdinů 2747/4a, Břeclav) koná výstava Svět kostiček. Součástí bude hrací koutek, otevřeno každý den od 10:00 do 17:00 hod. 
 
Statisíce kostiček v břeclavském muzeu
 
Máte rádi lego? Po zhlédnutí výstavy v břeclavském muzeu jej budete mít ještě raději. Příznivci pestrobarevných kostiček mnoha exponátů z téměř 750.000 dílků stavebnice Lego se mohou těšit na výstavu pod názvem "SVĚT KOSTIČEK", která byla zahájena 26. března a potrvá do 14. května 2019.
 
Vidět na ní můžete vskutku neobvyklé kousky z 80. let, velkým lákadlem je městečko postavené z lega, které lidé mohou zkoumat desítky minut. Nabízí totiž nepřeberné množství situací ze všedního dne života města. Na své si ale přijdou i fanoušci Star Wars nebo individuálních projektů. Na výstavě tak nechybí třeba česká škodovka nebo žlutý trabant Dana Přibáně. 
 
Výstava nabízí návštěvníkům velmi zajímavou podívanou na část rozsáhlé sbírky továrních setů (ze sortimentu společnosti LEGO za posledních téměř 40 let její produkce), vlastní „MOC“ tvorby člena československého fóra "kostky.org", který se představuje pod přezdívkou "Peesko" a dále exponáty vyzvaných dalších vystavovatelů. 
 
Náplní výstavy je tematická expozice modelů a tematických edic ze stavebnice Lego: Lego město s kolejištěm, přístavem a letištěm, středověké hrady a další exkluzivní exponáty z řad továrních setů, i „MOC“ tvorby (My own Creation – má vlastní tvorba). Velkým lákadlem může být například i exkluzivní Lego Wear, nebo filmová tvorba z kostiček, která představí témata Star Wars, The Simpsons, Back of the Future, Ghostbusters – Krotitelé duchů, aj.. Milovníci robotů se mohou těšit na unikátní válečnou zónu z edice Bionicle. Tovární sety z různých časových období budou v jednotlivých tematických celcích při vzájemném porovnávání představovat na první pohled patrné proporční, hmotové i estetické rozdíly na časové ose dle roku vydání exponátů a dostupných kostek někdejší produkce společnosti LEGO.
 
Pro děti je připraven plnohodnotně vybavený dětský koutek s vláčkodráhou, ke stavění v několika sekcích kostky Duplo i Classic – Basic, pro nejmenší děti dokonce i kostky Baby Primo a pro bojovníky i kostky Bionicle. Pro tvorbu kreativních návštěvníků výstavy bude v prostorách dětského koutku umístěn originální Lego hrací stolek.
 
Součástí akce bude pro návštěvníky výstavy i několik překvapení.
 
Vezměte své ratolesti a zavzpomínejte na dětství. Na výstavě je připraveno několik herních zón, na své si přijdou dvouletí i desetiletí stavitelé.

Přílohy